Corona mutluluğu

Başlığı okuyunca mutlaka içinizden sinirlenenler “ Corona’da mutluluk mu olur ? “ diyenleriniz olmuştur .Olur efendim olur ; mutluluk , her yerde , her şekilde olur , siz yeter ki mutlu olmak isteyin .Geçtiğimiz bir yılı ,yaşadığımız bu süreci düşünecek olursak , kimse belkide böyle bir ortamda olabileceğimizi aklına getiremezdi , maske ile dolaşmak , her zaman gittiğimiz yerlere gidememek, istediğimiz mağazadan alışveriş yapamamak , düşünsenize an geldi anne , baba , arkadaşlarımızı göremez olduk .

Bu şekilde baktığımız da evet gerçekten çok uzun ve üzücü bir yıl geçirdik , ama bir de diğer açıdan bakarsak , normal zamanlarda yani Coronasız zamanlarda önemsemediğimiz küçük şeylerin aslında hayatımızda ne kadar yeri olduğunu anladık. Düşünsenize bir arkadaşınız aradığında hadi gel kahve içelim dediğinde mesela “ ya işim çok , başka zaman ” diye çok çabuk başımızdan atabiliyorduk , ya da annemlere bu akşam gitmeyelim hafta sonu nasılsa gideriz diyebiliyorduk , deniz kenarında sevgilinizle , eşinizle gezmek sıradan ve sıkıcı bile olmaya başlamıştı belki de , şimdi ise o günleri mumla arar olduk .

Corona ‘da mutluluğa gelince , fırsatımız varken görüşemediğimiz insanlarla sohbet etmeyi özlemiştik , çevremde sık sık gördüğüm ; görüntülü aramalar arttı.Bir arkadaşım neredeyse yıllardır görüşemediğim arkadaşlarımla bile görüntülü konuşma yapmaya başladık dedi , alın size bir sebep , sohbetlerin kıymetini anlamaya başladık , birbirimize zaman ayırmanın aslında hayatımızda ne kadar önemi olduğunu , her zaman söylediğim en güzel terapinin dost sohbetleri olduğunu anlamaya başladık .Ailemizle daha çok vakit geçirmeye başladık , kapalı kaldığımız sürelerde yeni kitaplar , yeni eğitimler , yeni uğraşlar bulmaya başladık , hayatın bu yönünü , kendimizi ve çevremizdekileri yeniden keşfetmeye başladık.

Süreci kabul edip , yaşadığımız bu sürecin olumlu taraflarına odaklanırsak , enerjimiz yükselir ; sürekli olumsuz şekilde bakıp , negatif düşündükçe kendimizin ve çevremizdekilerin enerjisini düşürürüz.Mutlu mu olmak istiyorsunuz , elinizdekilerin sizi mutlu ettiğini unutmayın , onlar için çabalayın , kendiniz için çabalayın , siz yakalarsanız mutluluğu , bir yere kaçamaz.

90 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Geçtiğimiz günlerde bir danışanımla şu konuşmayı yaptık ; “yapmak istediğim o kadar çok şey var ama ortam izin vermiyor “ dedi , ortam , elalem yani . Çevremize baktığımızda evliliklerini ailem ne der

Nedir toksik ilişki ? Hemen hemen hepimizin hayatının bir evresinde ,bu tip ilişkiler içinde olduğumuz insanlar olmuştur.Toksik ilişki bizim enerjimizi aşağıya çeken , bize kendimizi değersiz hissetti